Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
 

На території Миколаївської області проживають представники 133 національностей (близько 20% населення – національні меншини). Громадяни, які належать до національних меншин, широко використовують своє право на національно-культурний розвиток, який передбачено Законом України «Про національні меншини в Україні».
В області зареєстровані та діють 54 національно-культурні товариства та центри національних культур. Завдяки політиці відкритості влади, співпраці та конструктивному діалогу з громадськими організаціями національних меншин в області уникнуто потенційну загрозу міжнаціонального конфлікту, збережено міжнаціональний мир та злагоду у середовищі поліетнічного населення регіону.
Управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації вирішує наявні у міжетнічній сфері питання щодо взаємодії з національними товариствами шляхом проведення комплексу організаційно-практичних заходів, спрямованих на задоволення етнічної, мовної та культурної самобутності національних меншин. Дієвим інструментом взаємодії стала обласна Цільова національно-культурна програма «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області» на 2014-2018 роки, затверджена Рішенням обласної ради 24 грудня 2013 року №20.
Програма спрямована на забезпечення консолідації багатонаціональної громади регіону, утворення принципів толерантності і міжнаціональної злагоди, підтримку діяльності національно-культурних товариств та центрів культур в області. В рамках Програми в області проводяться заходи із спільної протидії будь-яким проявам ксенофобії, антисемітизму та расизму, гармонізації міжетнічних відносин, культурно-мистецькі та культурологічні акції, спрямовані на гармонійний розвиток української культури та культур національних меншин. Розділами програми передбачено підтримку: науково-освітньої та інформаційної діяльність, заходів із реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, співпраці із закордонними українцями, збереження їх національно-культурної ідентичності, використання інтелектуального та духовного потенціалу.
Головні завдання чинного законодавства у сфері міжнаціональних відносин виконуються – в області не відмічено фактів обмеження прав та свобод за національною ознакою, проявів національної нетерпимості та загострення міжнаціональних відносин.